Adres:
91-473 Łódź, ul. Julianowska 12
tel/fax: +48 42 657 30 38
          +48 42 657 35 30
e-mail: biuroizby@oia.lodz.pl
Kalendarz wydarzeń
11 cze

Wycieczka pod nazwą „PIOTRKOWSKA - szlakiem najstarszych łódzkich aptek”

P.T. Członkowie Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi

Szanowni Państwo,

 

Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi wraz z Polską Grupą Farmaceutyczną zapraszają członków Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi wraz z najbliższą rodziną (mąż, żona, dzieci) lub z osobą towarzyszącą do uczestnictwa w inicjatywie „Łódź w małych dawkach” , czyli cyklu wycieczek po Łodzi i regionie. Udział w wycieczkach jest bezpłatny.

Pierwsza wycieczka pt.:
Dawka pierwsza. PIOTRKOWSKA - szlakiem najstarszych łódzkich aptek”

odbędzie się w dwóch terminach, w dniach:
19 czerwca oraz 20 czerwca w godzinach 11:00 – 13:00.

Osoby chętne prosimy o zgłoszenie uczestnictwa (należy wybrać dzień: sobota 19 czerwca albo niedziela 20 czerwca) na załączonym formularzu: sobota 19 czerwca proszę pobrać>>>>> ; niedziela 20 czerwca proszę pobrać>>>>>

Formularze są indywidualne i dlatego prosimy żeby formularz wypełnił członek OIA w Łodzi i każda osoba zgłoszona przez niego.

Obowiązuje limit miejsc – w każdej wycieczce może wziąć udział 40 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 14 czerwca 2021 r. lub do wyczerpania miejsc.

Nota bene: W przypadku dużego zainteresowania tą wycieczką i niemożności zapisania się z powodu wyczerpania miejsc wycieczka będzie powtórzona w innym terminie.

Opis wycieczki:

Łódź to miasto wyjątkowe. Łódź to miasto kontrastów, niesamowitych podwórek, ukrytych tajemnic i ciekawej historii. Na spacerze pt.: „Dawka pierwsza. PIOTRKOWSKA” porozmawiamy o najważniejszej ulicy Łodzi, to tutaj rozpoczęła się wielka Łódź. Nie zabraknie także opowieści o aptekach i aptekarzach. Spacer rozpoczniemy na placu Wolności 2, w miejscu gdzie była pierwsza apteka w Łodzi.  Na trasie: bramy, kamienice, pałace, apteki i dużo ciekawych historii. Spacer skończymy pod pomnikiem Jednorożca (na rogu ulicy Piotrkowskiej i alei Mickiewicza). Zapewniamy, że nie będziemy się nudzić.

Zbiórka uczestników

W wybranym przy zapisie dniu o godzinie 11.00, plac Wolności 2 w Łodzi

Prowadzenie:

Justyna Tomaszewska, licencjonowana przewodniczka po Łodzi, autorka bloga dla dzieci Kolorek z Łodzi oraz kilku przewodników po mieście.

Z wyrazami szacunku
Paweł Stelmach
Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Łodzi
tel. 42 6573038